Jmenuji se Kamila Pospíšková. Poskytuji konzultace a metodickou podporu poskytovatelům sociálních služeb. Jsem supervizorka pro pracovníky v pomáhajících profesích. Provádím audity zaměřené na kontrolu průběhu poskytování sociální služby, identifikaci problémových oblastí a navrhuji konkrétní doporučení k odstranění zjištěných nedostatků. Realizuji vzdělávání pro pracovníky v sociálních službách. Pomáhám poskytovatelům zvyšovat kvalitu sociálních služeb.
V oblasti sociálních služeb pracuji od roku 2000.
↓ Více
Nejčastěji spolupracuji s poskytovateli těchto sociálních služeb:
V rámci sociálních služeb se zabývám problematikou těchto cílových skupin: senioři, osoby s duševním onemocněním, děti a mládež, rodiny s dětmi, osoby se zdravotním znevýhodněním, osoby bez přístřeší a osoby žijící v sociálně vyloučených lokalitách.
Vystudovala jsem magisterský studijní obor na zdravotně sociální fakultě Ostravské univerzity, obor Sociální práce se zdravotnickým profilem (2000). Na pedagogické fakultě Ostravské univerzity jsem absolvovala pedagogické vzdělávání (2003).
Pracovala jsem jako vedoucí sociální služby pro osoby s duševním onemocněním a jako koterapeut socioterapeutických skupin. Byla jsem inspektorkou kvality sociálních služeb (37 inspektovaných služeb). V rámci transformace pobytových sociálních služeb Moravskoslezského kraje jsem se podílela na transformaci pobytové sociální služby pro osoby s duševním onemocněním v Bohumíně na nově vznikající služby chráněného bydlení.
Další vzdělávání: Supervizní výcvik (380 hodin, Asociace vzdělavatelů v sociální práci, ukončení 2025); Sebezkušenostní rozvojový kurz (50 hodin, Elio, z.s.); Vzdělávání inspektorů kvality sociálních služeb (150 hodin, Institut pro podporu vzdělávání a rozvoj kvality ve veřejných službách); Sociálněpsychologický výcvik (40 hodin, Institut pro integrativní psychoterapii a psychologické poradenství Olomouc); Orientace na řešení v krátké terapii (20 hodin, Institut pro integrativní psychoterapii a psychologické poradenství Olomouc); Vzdělávání pracovníků jako základ rozvoje sociálních služeb; Zkušenosti se zaváděním standardů kvality do praxe; Individuální plánování sociální služby; Opatření omezující pohyb osob; Dokumentace o poskytování sociální služby; Správní řád v oblasti sociální problematiky; Realizace transformačního procesu v zařízeních pro lidi s mentálním postižením a další.